Wymiana olejów i filtrów olejowych

Wymiana olejów i filtrów to bardzo ważny aspekt użytkowania samochodów z układami wtryskowymi do diesla.

Większość pojazdów wyposażona jest w filtry DPF, służące do wypalania cząstek stałych.

Ze względu na obecność filtra DPF należy dobierać odpowiedni olej silnikowy, spełniający wymagania producenta samochodu.

Do Diesla z DPF trzeba stosować olej „low SAPS” (niska zawartość popiołów siarczanowo-fosforowych), który po spaleniu nie tworzy w filtrze DPF nadmiernej ilości osadów. W Moto Mazury dysponujemy pełną gamą olejów spełniających wymagania pojazdów i wykonujemy usługę wymiany oleju dostosowanego pod względem klasy lepkości i wymagań DPF. Po każdej wymianie oleju zużyty olej i filtry olejowe przekazujemy do utylizacji, dokonujemy kasowania informacji o konieczności dokonania inspekcji olejowej, oraz umieszczamy etykiete informacyjną w komorze silnika o dokonanej wymianie.

 

Po wykonaniu serwisu olejowego i skasowaniu przypomnienia serwisowego, niektóre samochody wymagają dodatkowego skasowania informacji o zużyciu/rozcieńczeniu oleju silnikowego. Bez skasowania tych parametrów może dojść do takiej sytuacji, że po niewielkim przebiegu od wymiany oleju, użytkownik samochodu zostanie ostrzeżony o złej jakości oleju. Dotyczy to niektórych modeli Audi Skoda VW np z silnikami 2.0 Tdi. W Moto Mazury również dokonujemy wykasowania takiej informacji za pomoca testerów KTS.

Na usługę i materiały wystawiamy fakturę Vat – która jest zarazem gwaranjcją. Gwarancja jest 2 letnia dla osób prywatnych i roczna dla firm. Na fakturze zamieszczamy dokładne dane pojazdu wraz z przebiegiem, informacje o oleju i filtrze. Informacje przechowujemy w naszym systemie informatycznym. Często się zdarzeże klienci do nas dzwonią kiedy powinni wymienić olej. Posiadając takie informacje jesteśmy w stanie udzielić szybkiej i sprawnej informacji.

W Moto Mazury stosujemy wyłącznie produkty eksploatacyjne najwyższej jakości. Do silników nalewamy oleje renowowanych producentów Castrol, Mobil, Total, oraz stosujemy filtry olejowe Bosch należące do produktów premium.