Filtry paliwa, powietrza, oleju – wymiana Mrągowo

W serwisie BCS, BDS Moto Mazury wymieniamy filtry i układy filtrujące zwracając szczególną uwagę na ich jakość. Z doświadczenia wiemy, że oszczędzanie w przypadku fltrów, zwłaszcza paliwa i olejów jest bardzo złudne.

Dobór filtrów jest bardzo restrykcyjnie przestrzegany przez wykwalifikowaną kadrę z uzwzględnieniem norm dostosowanych do silnika i wyposażenia serwisowanych pojazdów. Polecamy filtry produkowane przez Bosch.

Wymiana filtrów jest stosunkowo prostą czynnością serwisową. Niestety coraz bardziej rozbudowane układy wspomagające pracę silnika i skrzyni biegów, oraz rozbudowane układy dolotowe i spalinowe utrudniają te czynności.

Co raz trudniej zrobić to we własnym zakresie. Często z wymianą filtrów np oleju silnikowego i oleju wymagane jest zerowanie liczników serwisowych, czy kasowanie inspekcji serwisowej.

Serwis Moto Mazury jest przygotowany do usług serwisowania i wymiany układów filtrujących. Za każdym razem indywidualnie dobieramy filtry z największą starannością. Po wymianie dokonywane jest kasowanie, zerowanie inspekcji serwisowej za pomocą testera diagnostycznego KTS Bosch.

Filtry oleju występują jako wkłady, lub filtry we własnych obudowach. Przy wymianie wkładów zawsze należy zwrócić uwagę na stan obudowy i jej uszczelek. Uszczelki przed montażem filtra zawsze należy nawilżyć olejem silnikowym.

Przy wymianie filtrów paliwa, zwłaszcza w układach Common Rail w silnikach diesla należy szczególną uwagę zrócić na zalanie filtra paliwa olejem napędowym i odpowietrzenie układu paliwowego. Tu zawsze musi być opowiednia ilość paliwa w zbiorniku paliwa. Zawsze należy skontrolować stan przewodów paliwowych i odpowietrzających. Ze szczególną ostrożnością nalezy odpowietrzyć cały uklad. W pojazdach wyposazonych pompę Bosch CP4 jest to czynność krytyczna. Może ją wykonać tylko wykwalifikowany personel wyposażony tester diagnostyczny i zaznajomiony z procedurą odpowietrzenia układu.

Przestrzegamy w takim przypadku przed samodzielnymi próbami, ponieważ grozi to zatarciem pompy wtryskowej i wtryskiwaczy !

Zużyte filtry przekazywane są do utylizacji.