Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów Mrągowo

Wymiana oleju przekładniowego w skrzyni automatycznej (AT), nigdy nie była tak dokładna i skuteczna jak dotąd.

 Zapraszamy do naszego serwisu na prezentację i usługę wymiany oleju w technologii dynamicznej.

Aby wymiana oleju w skrzyni automatycznej została przeprowadzona jak należy, stosujemy tzw. dynamiczną wymianę oleju. To zabieg polegający na włączeniu urządzenia do wymiany oleju w obieg smarowania skrzyni biegów w trakcie jej pracy. Maszyna pod ciśnieniem-dynamicznie wtłacza olej ATF o zadanej temperaturze i ilości równocześnie odbiera zużyty olej. Kierowca na bieżąco może śledzić proces płukania i wymiany na wziernikach.

 

Wymiana dynamiczna to nie moda – to nowoczesny sposób aby znakomicie wydłużyć żywotność skrzyń automatycznych.

Dotychczasowa metoda grawitacyjna, polegająca na spuszczaniu zużytego oleju jest znacznie mniej skuteczna ponieważ ze skrzyni spływa tylko 30 – 50 % zużytego oleju. Cała reszta pozostaje wewnątrz przekładni hydrokinetycznej, w chłodnicy oleju, przewodach. Dolewając świeży olej w metodzie grawitacyjnej rozcieńcza się stary pozostały olej. Jest to wymiana częściowa.

 

Operacja wymiany dynamicznej przebiega wg planu:

  • Weryfikacja sprawności samochodu i skrzyni biegów,
  • Pobranie i analiza próbki zużytego oleju pod katem obecności opiłków, płynu chłodzącego
  • Podłączanie testera diagnostycznego i weryfikacja układu sterującego skrzyni
  • Po jeździe testowej podczas której rozgrzewany jest olej ATF podłączana zostaje maszyna
  • Układ smarowania jest czyszczony środkami Liqui Moly (dodawanymi do starego oleju ATF)
  • Dynamiczne dozowanie oleju, stary olej wraz ze środkami czyszczącymi jest równocześnie usuwany (oleje są ważone, ilości są monitorowane). Proces przebiega automatycznie, przebieg wymiany, obraz stanu oleju widoczne są w rurkach kontrolnych
  • Po wymianie oleju ATF dokonywana jest kontrola poziomu oleju w skrzyni i wykonywana jest jazda testowa
  • W razie konieczności dokonywana jest adaptacja skrzyni biegów testerem diagnostycznym

 

W zależności od typu skrzyni oferowana jest wymiana oleju z dodatkową wymianą filtra w skrzyni automatycznej, np MB skrzynia 722.6 (5G-Tronic) itp.

 

Prawidłowo wykonana usługa nie zepsuje skrzyni biegów, ale zepsutej skrzyni również nie naprawi. Podczas wystąpienia słabszego funkcjonowania skrzyni biegów wymiana dynamiczna może być pomocna. Działa tak jak wymiana oleju w silniku – pomaga w przedłużeniu trwałości skrzyni biegów.

Jeżeli nie przełączają się biegi, następuje zauważalne szarpanie podczas przełączania z trybów N na D, lub R, jeżeli skrzynia przecieka, lub w oleju jest płyn chłodzący, należy najpierw rozważyć naprawę skrzyni automatycznej.

Zapraszamy do skorzystania z profesjonalnej usługi, w której olej dobierany jest z największą starannością, a wymiana dokonywana jest za pomocą najnowocześniejszych urządzeń z zachowaniem ostrożności i procedur serwisowych.

Zużyty olej, filtr przekazywane  są do utylizacji.