Technologia napraw diesla

Naprawa wtryskiwaczy – technologia i narzędzia

Aby spełnić normy czystości spalin Euro 5 czy nawet 6, nie wystarczy praktykowany dotychczas sposób regulacji pomp wtryskowych do silników wysokoprężnych. Stąd pojawiła się konieczność dostosowania technologii naprawczej do obecnie używanych elektronicznie sterowanych pomp wtryskowych i wtryskiwaczy.
Przy naprawach podzespołów wykorzystujemy:

EPS-815 wielofunkcyjne stanowisko naprawcze pozwalające na diagnostykę i kalibrację pomp i wtryskiwaczy. Stanowisko jest skomputeryzowane. Dzięki wszechstronności opartej na dodatkowych modułach, pozwala na pracę na pompach i wtryskiwaczach produkowanych przez wielu producentów.

      
Jest to stanowisko umożliwiające szybkie oraz dokładne sprawdzenie oraz regulację i regenerację pomp wtryskowych silników wysokoprężnych we wszystkich zakresach obrotów i obciążenia. Wyposażone zostało w zespół napędowy posiadający moc 15 kW. W swojej pracy wykorzystujemy nowoczesną, bezstopniową regulację obrotów, która umożliwia elektroniczne sprawdzenie oraz ustawienie ważnych parametrów pomp wtryskowych, m.in. regulację ilości tłoczonego paliwa, początkowego momentu tłoczenia, kolejności wtrysku oraz w trysku przy ustalonej prędkości obrotowej i obciążenia silnika. System pomiaru ciągłego dawek sterowany jest za pomocą wysokiej jakości komputera.
EPS-200 wyspecjalizowane skomputeryzowane stanowisko diagnostyczno-kalibracyjne wtryskiwaczy sterowanych elektronicznie.
       

EPS-100 stanowisko diagnostyczno-kalibracyjne do wtryskiwaczy mechanicznych. EPS-730 stanowisko współpracujące z EPS-100 przy diagnozie i kalibracji wtryskiwaczy mechanicznych.

   
Nowość – aparatura i narzędzia do naprawy 3-go stopnia wtryskiwaczy CR Bosch – pełna naprawa wtryskiwaczy:

Do najnowszych osiągnieć należy Quality Scan – wyjątkowy na rynku usług napraw system ewidencji napraw. Każdy wtryskiwacz CR naprawiany w w sieci autoryzowanej oznaczany jest specjalna naklejką, lub klipsem. Użytkownik za pomocą bezpłatnego programu dostepnego na smartfony może odczytać historię naprawy.

Zmusza to warsztaty do zastosowania oryginalnych części i fabrycznej procedury naprawy. W ten sposób Bosch dba o najwyzszą jakość napraw.

Wiecej o systemie Quality Scan