Zbieżność i geometria kół 3D Mrągowo Moto Mazury

 

 

 

tel. 601628020

Geometria zawieszenia 3d to określenie za które odpowiada pomiar kilku kątów w samochodzie z wykorzystaniem bardzo nowoczesnego stanowiska pomiarowego zwierające obrotnice, płyty rozprężne, targety refleksyjne i głowice pomiarowe sprzężone komputerowym systemem pomiarowym.

Warto ?

W przypadku mocno zaburzonej geometrii kół kierowca będzie czuł tzw. ściąganie. Zaobserwowanie takiego symptomu świadczy najczęściej o złym ustawieniu kół. Można też odnotować opóźnione reakcje pojazdu na ruchy kierownicą, myszkowanie pojazdu, uruchomienie alarmów na desce rozdzielczej.

Zbagatelizowanie problemów lub zaniedbanie kontroli prowadzi do:

  • wpadnięcia w poślizg
  • niekontrolowanego zjeżdżania pojazdu z obranej trasy
  • niszczenia elementów pojazdu
  • zużycia bieżnika opon

Jak często ?

Geometrię zawieszenia profilaktycznie powinniśmy kontrolować raz w roku. Jeśli jednak zdarzy się nam nawet niewielka kolizja, mocne uderzenie kołami w wysoki krawężnik, lub wjechanie w drogową dziurę, których nie brakuje na naszych drogach, również powinniśmy udać się na weryfikację zawieszenia.

Kiedy jeszcze ?

Po wymianie przekładni kierowniczej tzw “maglownicy”. W samochodach nowszej generacji wyposażonych w układy ESP i ABS konieczna jest również adaptacja czujnika kata skrętu kół, po wcześnijszej regulacji geometrii. Czynność adaptacji wykonujemy testerem diagnostycznym.

Zanim ustawimy

Najważniejsze z nich to sprawdzenie stanu tuleji łączących wahacze z nadwoziem pospolicie zwanymi silentblokami, końcówek drążków oraz kół.

Kiedy jesteśmy pewni sprawności, układów zawieszenia można przystąpić do kontroli zbieżności i geometrii, a następnie regulacji zawieszenia.


Pomiar i regulacja geometrii to usługa wymagająca odpowiedniego sprzętu, dostępu do danych regulacyjnych i doświadczenia i wiedzy mechaników w tym znajomości konstrukcji zawieszeń. Moto Mazury Bosch Serwis od przeszło 20 lat reguluje zawieszenia co raz nowocześniejszych pojazdów. Technologia 3 d.

Zapraszamy do fachowców