Oto trzy istotne czynniki, które należy mieć na uwadze: wiek opony, głębokość bieżnika i ewentualne uszkodzenia.

Minimalna głębokość bieżnika wymagana przez prawo to 1,6 mm. Taki bieżnik jest jednak bardzo niski i odprowadzenie wody jest niedostateczne, co pogarsza bezpieczeństwo jazdy. Dlatego zalecamy wymianę opon letnich, gdy głębokość bieżnika spadnie do 3 mm, a zimowych – do 4 mm.

Opony starsze niż 10 lat też powinny być wymienione, nawet jeśli głębokość bieżnika jest jeszcze wystarczająca. Wynika to z faktu starzenia się gumy. Wiek opony można poznać po czterocyfrowym numerze DOT. Ostatnie dwie cyfry oznaczają końcówkę roku produkcji, a dwie pierwsze – numer tygodnia w danym rok.

Bosch Car Service Moto Mazury zajmuje się profesjonalną obsługą samochodów. Jeśli poszukujesz dla swojego samochodu serwisu o najwyższej jakości, to dobrze trafiłeś. Oferujemy jednocześnie naprawy, obsługę i doradztwo. Wszystko dzięki najwyższym kompetencjom i dostępem do części do samochodów niemal wszystkich marek, na na całym świecie.

Zajmujemy się obsługą samochodów wszystkich marek. Dysponujemy nowoczesną techniką diagnostyczną i dbamy zawsze o to, by samochód funkcjonował optymalnie. Jeśli przekażesz samochód do Bosch Car Service Moto Mazury, to trafi on w najlepsze ręce.