Budujemy myjnie samochodową. Od początku marca 2014 ruszyły prace inwestycyjne na placu przed siedzibą firmy od strony ulicy Olsztyńskiej. Została zamknięta i usunięta stacja tankowania gazem LPG. W jej miejscu przygotowujemy myjnię samochodową ciśnieniową w technologii bezdotykowej.

Od dłuższego czasu nosilismy się z tym zamiarem, na przeszkodzie był brak instalacji kanalizacyjnej do odprowadzania ścieków w naszej części Mrągowa. W 2013 roku została doprowadzona do naszej posesji instalacja kanalizacyjna i przeprowadziliśmy rozpoznanie rynku dostawców technologii mycia pojazdów. Wybrana została technologia hiszpańskiej firmy Istobal, która w Polsce rozprowadzana jest przez firmę Sultof.

Myjnia składać się będzie z czterech stanowisk mycia wyposażonych w lance ciśnieniowe i lance niskiego ciśnienia ze szczotkami. Środkiem myjącym będzie słynący ze skuteczności proszek, a w cyklu technologii wody postawiliśmy na wodę demineralizowaną. Zestaw ten wg. zapewnień producenta ma zapewnić wyjątkową skuteczność i jakość mycia.

Uzupełnienim będzie stanowisko rozmiany pieniędzy i stanowisko odkurzania samochodów.

Przewidywane rozpoczęcie działania myjni druga dekada lipca 2014.