Już w najbliższą sobotę 31 maja na jeziorze Czos odbędą się pierwsze regaty z cyklu Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa, których organizatorem jest „Mrągowskie Towarzystwo Regatowe Czos”. Moto Mazury Cup to pierwsze zawody eliminacyjne ŻGPM. Regaty odbędą się w dwóch kategoriach: jachty otwarto pokładowe i kabinowe. Zgłoszenia ostateczne  będą przyjmowane w dniu wyścigów w biurze regat w porcie Hotelu Mercure Mrągowo przy promenadzie na ul. Jaszczurczej Góry między godziną 9.00 a 11.00. Druk zgłoszenia można pobrać ze strony regat – regaty.mragowo.pl. Wpisowe do regat 30 zł od osoby jednocześnie upoważnia do wejścia na after party, które odbędzie się w barze „Estrada” przy amfiteatrze o godz. 19. Za samo uczestnictwo przyznawane jest 50 punktów do klasyfikacji generalnej, więc warto uczestniczyć we wszystkich regatach. Czterech najlepszych żeglarzy z każdej grupy po wszystkich 4 regatach eliminacyjnych zostanie automatycznie zakwalifikowana do finału, który zostanie rozegrany 30.08.2014 r.

O godzinie 11.10 odbędzie się odprawa sterników, a pierwszy wyścig krótkodystansowy został przewidziany na południe. Około godziny 15.00 rozpocznie się druga rywalizacja, tym razem długodystansowa.Organizator przewidział nagrody zarówno dla żeglarzy jak i dla kibiców. Najładniejsze i najśmieszniejsze zdjęcia z regat Moto Mazury Cup zostaną umieszczone na stronie, a ich autorzy zostaną nagrodzeni nagrodami rzeczowymi.

Główny akwen wyścigów znajdować się będzie po wschodniej stronie jeziora Czos. Zmagania doskonale będą widoczne z pomostów Eko-mariny, pomostów plaży Hotelu Mercure Mrągowo i nabrzeża przy amfiteatrze. Doskonałym miejscem widokowym będą również: półwysep Na Ostrowiu i półwysep od strony WOSzKu (trudne dojście – wymagany upór i przedostanie się na drugą stroną promem odpływającym z okolic klubu Baza Mrągowo). Zapraszamy wszystkich miłośników żeglugi do udziału i kibicowania.

Jako sponsor regat za sprawą naszych partnerów Bosch Diesel Service i Sultof przygotowaliśmy puchary dla zwycięzców, nagrody rzeczowe, vouchery i kupony rabatowe.

Przewidzieliśmy również konkurs dla kibiców. Szczegóły na stronie regat